Усі великі історії починаються у подорожах. Історія компанії Icebreaker не є винятком. У 1994 році двадцятичотирирічний випускник університету Отаго - Джеремі Мун (Jeremy Moon) подорожував з подругою автостопом рідною Новою Зеландією. На одній із ферм мериносових овець Джеремі познайомився з фермером на ім'я Брайян Брейкенрідж, який показав йому футболку з вовни мериноса, пошиту ним самим. У ті часи Брайян виготовляв футболки на продаж у малій кількості, оскільки ставлення до вовни в ті роки було дуже упереджене.Невеликим попитом його товари користувалися в Австралії і, звичайно ж, у Новій Зеландії. Але навіть там мериносова шерсть була просто добавкою до основного матеріалу. Коли мова заходила про вовну, одразу виникали думки, що це щось колюче і важке. Але після того, як Джеремі проносив футболку кілька днів, він не схотів її знімати. Футболка не тільки не мала запаху після, а й зберігала всі вологовідвідні властивості. При цьому Джеремі розумів, що ця продукція є натуральною і її виготовлення безпечне для природи. Всі уявлення Джеремі про вовну, що накопичилися з юних років, просто впали.
Вражений якістю футболки Джеремі раптом зрозумів, що має бажання виготовляти термобілизну з мериносової вовни. Ця ідея настільки сильно поглинула його, що він продав свій будинок і придбав на ці гроші частину ферми Брайана, щоб експериментувати з матеріалами з вовни. Там же він написав свій перший у житті бізнес-план, з амбітною на той час метою. Джеремі зайняв ще 200 000 доларів для розвитку компанії, які позичив йому далекий родич.
Як зараз згадує Джеремі Мун: «Я був молодий і гадки не мав, що я роблю, але крім моєї освіти у мене була чарівність красивим і натуральним продуктом, я шалено хотів заявити про друге народження вовни». Перша розмова з дилером була дуже короткою: "Не підходьте до мене з цією вовною, цей матеріал повністю застарів" - відповідали Муну. Зламати стереотип було досить складно, оскільки на той час домінували матеріали з поліестера та інших синтетичних волокон.
Широку популярність мериносова термобілизна набула тоді, коли Брайян довірив протестувати свою продукцію серу Пітеру Блейку, який протягом 40 днів використовував термобілизну і встановив світовий рекорд у навколосвітньому плаванні. Після повернення з навколосвітнього плавання сер Пітер подякував спонсорам і розпорядився, щоб його команда була екіпірована термобілизною з вовни мериноса. Завдяки цьому вдалося залучити невелику кількість маркетологів, за яких довелося віддати близько 100 000 доларів.
Після кількох місяців робіт було розроблено логотип, шрифт та нинішні символи компанії — чоловік у вигляді вівці-мериноса, що вкриває жінку від холоду. Так народився бренд Icebreaker («Криголам»). У листопаді 1995 року, невелика лінійка одягу Icebreaker вперше була зроблена для продажу. Джеремі переконав свого друга Мішеля приїхати на ферму на своєму старенькому автомобілі, щоби почати продавати футболки в Новій Зеландії. Озброєний пошарпаною валізою, Мішель почав розповсюджувати продукцію по Новій Зеландії. Ранні футболки були ще трохи не дороблені, оскільки були складнощі з пошиттям. У результаті, рукави та довжина виробів були досить короткими та незграбними.
Спочатку компанія зосередилася на невеликій кількості клієнтів із Нової Зеландії. Першим, хто приймає продукцію Муна, стає власник туристичного магазину Гаррі Мартін. Продукція Icebreaker була і залишається досить дорогою, особливо, порівняно з продукцією з дешевої синтетики. Але, як не дивно, успіх прийшов з несподіваного боку. Покупці відчували, що продукція Icebreaker натуральна та благородна, а головне не шкодить їхньому організму.
Швидке зростання попиту дозволило поліпшити фінансове становище компанії, але це, як і раніше, була лише жменька співробітників. Як казав Мітчел, друг Джеремі: «Іноді думаєш, Боже мій, що далі? Поступово завдяки професійним дизайнерам і конструкторам термобілизна Icebreaker набуває витонченості та блиску. Результатом довгих експериментів з мериносовим волокном стають кілька градацій теплоізоляції, це 150, 200 і 260 (чим вище номер, тим тепліше продукція).
Компанії, такі як Arc'teryx і Mountain Equipment, також вводять у свій арсенал одягу продукти з мериносової вовни. Джеремі Мун в одному з інтерв'ю відповів журналістам: «Можливо ми виграємо, а можливо, програємо, у нас немає серйозних конкурентів, тому що ми не змагаємося». У 2008 році компанія Icebreaker на чолі з Джеремі відзначається як найкращий бізнес, який дотримується етики Стійкого розвитку. А в 2009 році компанія була включена до топ 40 найкращих виробників спортивних товарів.
Повільно, але впевнено відкриваються власні роздрібні магазини і не тільки в Новій Зеландії. У тому ж 2009 році компанія відкриває чотири закордонні філії на територіях США та Європи. Запроваджується інноваційна ідея BAACODE, яка дозволяє простежити історію вівці, з якої взято шерсть для одягу. Після введення коду, який знаходиться на вашій футболці, ви зможете дізнатися про умови життя овець, зустрітися з виробниками та дослідити процес виробництва одягу. Тим самим компанія підкреслює глибоку прихильність до справи про захист тварин та добробуту людей, які зайняті на виробництві.
Сьогодні асортимент Icebreaker розширився колекцією спідньої білизни для міста, шкарпеток та колекцією верхнього одягу. На даний момент компанія представлена вже 42 країнах та у 3000 магазинів.Магазин ProBag є офіційним авторизованим дилером Icebreaker в Україні (разом з іншими виробниками: Accapi, Black Diamond, Montane, Picture Organic Clothing, Smartwool). Це дозволяє нам запропонувати грамотну консультацію та допомогу у виборі термобілизни. ProBag представляє розширені можливості, щоб Вам було легко і просто купити Icebreaker в Україні: до Ваших послуг: Безвідсоткова Розстрочка - Оплата частинами від Приватбанку та Покупка частинами від Монобанку, Безкоштовна доставка та консультація на професійному рівні. Офіційне партнерство між Icebreaker та ProBag дозволяє купити термобілизну з офіційною гарантією та належної якості.