Що ви знаєте про українських виробників сумок, чохлів та кейсів для музичних інструментів і обладнання? Багато з вас звичайно згадають кілька брендів, але поклавши руку на серце давайте скажемо один одному правду ні Fender, ні Korg і навіть Gibson не роблять чохли для своїх інструментів - все давно віддано на аутсорс. Але навіть якщо Ви і готові назвати пару трійку виробників (RockBag, Gator, Reunion Blues, Protec) то вся ця інформація поверхнева, і цікава на стільки - скільки Ви готові пробути в магазині вибираючи чохол для своєї гітари або синтезатора. Ми спробуємо заповнити прогалину і починаємо цикл статей для того щоб познайомити наших відвідувачів з українськими виробниками сумок. У першій статті ми вибрали найвідомішого і напевно найнадійнішого виробника сумок,чохлів, кейсів (правильно напевно буде назвати кофрів) компанію Cornerstone.
На наші запитання люб'язно погодився відповісти засновник і власник компанії - Сергій Кузьмінський. Але для початку кілька слів про компанію які не будуть зайвим. Компанія Cornerstone без перебільшення це найвідоміший виробник і розробник чохлів кейсів для музичних інструментів та звукового обладнання в Україні. Компанія працює на ринку вже 19 років і за 19 років встигла завоювати популярність серед музикантів, саунд-продюсерів, DJ-їв а також інших творчих людей. Компанія дивує підходом до реалізації індивідуальних рішень так званих кастомних чохлів і сумок, це одна з тих основ на яких тримається компанія, друга якість. Щодо ціни, то купити чохол або сумку для гітари, барабана, синтезатора від Cornerstone завжди було тим ще завданням для гаманця, але а хто сказав що найкраще може бути недорогим :)
1. Як і у багатьох компаній компанія є історія, назвіть той момент з якого почалася ваша компанія?
Історія компанії почалася з моєї особистої історії. Я працював кухарем, але як виявилося професія кухар це не моє покликання, хотілося займатися чимось важливим і особливим. У одного товарища розірвався рюкзак і він попросив мене його підлатати, так як у мене вдома була побутова швейна машинка. Я був здивований таким проханням, але я вирішив спробувати, навіть більше, я його розібрав і навіть прикрасив декоративними швами. На ранок, коли рюкзак був зшитий, я був в захваті і в шоці від того як це просто. І з того часу, а це було десь 1998 році, коли у нас майже нічого не було з дешевої та неякісної фурнітури, що говорити щодо фірмової та якісної, з того часу я почав шукати матеріали і все що потрібно щоб вдома можна було створювати рюкзаки та сумки на замовлення для своїх друзів і сусідів. Це був початок.
2. Що підштовхнуло вас компанію з пошиття музичних чохлів і сумок?
Пізніше з друзями потроху почали шити різні дрібнички, але при цьому було велике бажання виробляти якісний міцний продукт для якогось серйозного напряму. Для цього я був в постійному пошуку кращих і найбільш міцних матеріалів і фурнітури. Мені кожен раз доводилося їх випробовувати на міцність і довговічність, я шукав різноманітну інформацію і вивчав все тільки що можна було знати про це, щоб знати і використовувати найкращі технології та матеріали і т.д. У нас з цим в країні було складно з цим, але потроху почало з'являтися. І одного разу один знайомий попросив у нас пошити йому чохол для мікшерного пульта, як зараз пам'ятаю, вийшла жахлива неприваблива сумка всередині з поролоном, що просто навіть не хотілося про це згадувати. Але що цікаво, через деякий час до нас звернувся музикант, барабанщик і розповів історію, йому сказали що ми можемо шити чохли для музичних інструментів, так як ми вже шили чохол для пульта. Це було смішно і несподівано, але ми все таки спробували зшити йому то що він хотів. Йому сподобалося і він приходив знову і знову до нас зі своїми новими ідеями. Тоді я в цьому не бачив нічого цікавого, він тільки мучив нас, а нам доводилося виконувати його ідеї. По суті вийшло що він вчив нас тому що потрібно музикантам, пріоритети захисту, зручності та функціональність чохлів. Цей був Сергій Длікін і було це приблизно 2003 році. Потім Сергій привів своїх друзів, тоді ми пошили перший чохол для бас гітари. Але переломний момент для нас настав тоді, коли Сергій розповів про нас відомому барабанщику Олександру Муренко, це класний барабанщик в Україні. І після того як ми відшили на замовлення чохол для тарілок Саші, і він побачив наш підхід і якість матеріалів, його не можна було зупинити розповідати про нас усім кого він знає і не знає. З того моменту до нас почали приїжджати цілими групами і замовляти багато чохлів.
3. За якими критеріями ви вибираєте матеріали і фурнітуру і комплектуючі для своїх сумок?
Зараз вже багато інформації щодо якісних матеріалів і фурнітури, з'являється щось нове, але з часом ми стали трохи консервативними, намагаємося використовувати те, що вже десятиліттями перевірено і працює. Звичайно я не противник нових технологій, про у нас ведеться дуже ретельний відбір в питанні матеріалів і фурнітури, особливо якщо це щось нове.
4.Чи існує сумка або чохол розробкою і створенням яких ви пишаєтеся?
В принципі ми маємо свою технологію, яку і запатентували ще в 2005 році, і коли ми створюємо чохол будь то на гітару, або для барабанів, особливості та досконалість цієї технології вони передаються кожному чохлу. У будь-якому нашому виробі відслідковуєтся наш стиль, знову ж можливо трохи консервативний, але зате довговічний. Я віддаю більше пріоритету якості та надійносіт чохла, адже інструменти бувають дуже дорогі, при тому що ми даємо довічну гарантію. Але через це страждає зовнійшній вигляд і привабливость чохла. Для мене краще менше функціональності більше простоти, довше чохол буде служити. Це як швейна машинка, чим більше операцій вона може зробити, тим частіше їй потрібно майстер по налагодженню та ремонту.
5. Чи є у вас плани щодо створення масових продуктів чохлів сумок кейсів або ж ви задовольнятися кастомними рішеннями які
випускаєте зараз для окремих музикантів?
Серійне виробництво напевно це було б здорово, але у нас вийшло вибрати свою нішу саме кастомних чохлів. Це постійна робота з клієнтами, які згодом стають нашими друзями. Робота під замовлення цікава і тим, що ти завжди в якомусь пошуку нових і кращих рішень. Щоразу доводиться придумувати щось нове і цікаве, кожен раз це ризик і момент істини, і кожен раз це задоволення і перемога. Я так звик, це не легко і іноді хочеться все кинути, але потім знову тягне до цієї справи. Завжди приємно усвідомлювати що ти робиш дуже міцний, надійний і справжній продукт. Я думаю що всі чохли, які ми зробили з самого початку, до сих пір в роботі. А ще за весь час роботи, у нас немає жодного незадоволеного клієнта, і це дуже обнадіює йти далі.
6. Скільки людей працює у вашій команді, кожен з них займається або ж ви займаєтеся всім самостійно?
Команда завжди змінювалася, тому доводилося завжди займатися всім самостійно і брати найманих робітників.
7. На ринку чохол для музикантів, є усталені рішення і форми чи існує рішення, можливо матеріал або технологічна особливість який Ви застосовуєте тільки в своїх сумках і якими пишається Cornerstone?
Наша родзинка це якісне відношення до справи, тобто як для себе! і звичайно ж якість комплектуючих, довговічність.
8.Скілько часу йде готові рішення від затвердженого макета до готового рішення які шляхи проходять сумка чохол кейс кофр клієнт залишився задоволений?
На розробку нового чохла йде в середньому два дні, буває і більше, а буває що розробка йде в процесі виробництва, тобто коли модель складна і до кінця все не побачити як повинно бути. Саме ж виробництво в середньому тиждень.
9.Звідки ви черпаєте натхнення, адже навіть не досвідченому музиканту видно що ваші сумки зшиті з душею і родзинкою?
Надихає завжди те, що тобі подобається, мені це просто подобається!
10. Ну і останнє питання, як думаєте чи є сенс виробляти сумки в Україні не тільки спеціалізовані але і масовий сегмент, перепродавати в Україні готові сумки виходить, а ось виробництвом, майже ніхто не хоче займатися?
Сенс проводити масовий сегмент у нас в країні завжди є, але потрібно завжди шукати щось особливе, важливе, краще, так як ринок перенасичений і китайською продукцією і та вітчизняними виробниками.Це вічна конкуренція і в ній перемагають спритні. У нас теж шиють.
Тим кого зацікавили чохли, сумки, кейси для музичних інструментів та обладнання від Cornerstone, просимо звертатися безпосередньо:
+380950932135
cornerstonecase@gmail.com
http://www.musiccase.pro
https://www.facebook.com/cornerstone.case