Історія бренду Race Face. Відродження легенди.

Історія бренду Race Face. Відродження легенди.

Багато хто не знає, що історія канадського бренду Race Face була досить звивистою. Компанія була на п'єдесталі пошани і навіть на межі банкрутства, але, на щастя, її повернення було миттєвим. Race Face - невеликий виробник, але шанований гравець на ринку. Race Face є почесним спонсором будівництва велопарків (Crankworx та Whistler Mountain Bike Park) та численних змагань. Бренд всіляко розвиває та підтримує напрямки фрірайду та маунтинбайку. А оскільки послужний список Race Face дійсно вражає, втрата Race Face стане великим ударом для шанувальників.

Race Face (RaceFace)

Next SL - найлегша шатунна система у світі.
Протягом 20 років Race Face була зосереджена на розвитку виробництва вуглецевого волокна. У 1998 році компанія випустила першу напіввуглецеву шатунну систему Next LP. Через 10 років серія Next була випущена знову, але цього разу повністю з карбону і з порожнистою конструкцією. Нарешті в 2011 році вдосконалений Next був поєднаний з титановим валом. Цього разу у нього практично не було гідних конкурентів. Стало відомо, що компанія виготовила не тільки найлегшу карбонову шатунну пару в світі, але й найбільш універсальну. З кожним роком тенденція робити Next SL легшою, жорсткішою та міцнішою продовжується.

Made in Canada - Зроблено в Канаді
Для бренду Race Face виробництво карбонових компонентів всередині країни, а потім продаж їх по всьому світу є предметом гордості. Компанія доклала багато зусиль, щоб зберегти цю тенденцію. Головною перевагою місцевого виробництва є спрощений цикл досліджень і розробок. Це обіцяє високу швидкість виходу на ринок. Помічено, що близькість виробничого цеху до кімнати, де працюють провідні інженери компанії, скорочує процес розробки продукту до шести місяців.

Race Face (RaceFace)

Карбоновий цех компанії, дозволяє Race Face створювати, тестувати, допрацьовувати та вдосконалювати свої карбонові компоненти в оптимізованій формі, від комп'ютерного моделювання до власної збірки та тестування під навантаженням. Карбонові шатуни, фірмова особливість Race Face, вона дозволяє говорити про компанію як про лідера, і зберегти свою перевагу над конкурентами. Ще одна перевага, компанії швидкість, після появи ідеї, кататися і випробовувати можна вже наступного дня, тому, коли Race Face перебуваємо в процесі досліджень і розробок, це означає, що цей цикл між ітераціями становить буквально дні, а не місяці, як це було б, якби компанія виробляла це за кордоном. Наближеність до виробничого процесу дозволяє не лише впроваджувати інновації, випробовуючи те, на що інші компанії не мають часу, але й швидко реагувати на мінливі галузеві тенденції.

З іншого боку, коли йдеться про унікальні технології, власне виробництво зводить ризик витоку інтелектуальної власності до мінімуму. Як наслідок, ніщо не може скомпрометувати якість продукту. Тож, замість того, щоб відправляти потужності до Тайваню, Race Face побудувала власну майстерню і виготовляє легендарні кривошипи Next SL вручну щодня у дві зміни.

Ось що про це говорить Кріс Тейттон (Chris Tatton): Якби я захотів розробити нові карбонові кривошипи в Азії, дизайн, налагодження виробництва та все інше, що мені було потрібно, ймовірно, додало б до проекту ще рік. Але тут, у Британській Колумбії, мої інженери сидять за три фути один від одного на задній стороні дверей. Ми можемо створювати прототипи і вносити зміни в продукт, не встаючи з місця, і у нас є повністю обладнана лабораторія для тестування. Отже, все, що ми робимо для розробки продукту, ми робимо в рази швидше, ніж наші конкуренти в Азії.

Хто такий Кріс Таттон?
Перша особа в Race Face, Кріс Тейттон, приєднався до компанії ще в 1993 році після закінчення школи. На той час Race Face була підрозділом групи з виробництва велосипедів Rocky Mountain.  Все почалося досить просто: команда Rocky Mountain, що складалася переважно з самих пристрасних гонщиків, хотіла мати компоненти, які працювали б (і виглядали) краще, ніж ті, що були доступні в 1992 році. Інновації не забарилися: вже за рік бренд представив свій перший прорив - безрізьбову гарнітуру Real Seal, яка залишатиметься в лінійці продуктів більше десяти років. Потім з'явився їхній «хліб з маслом» - кривошип I-Beam, який згодом перетворився на Turbine. Цілісний алюмінієвий кривошип, викуваний на верстаті з ЧПУ, з низькопрофільним покриттям, став зразком, на якому компанія Race Face побудувала свій бренд. Однак у 1996 році Rocky Mountain опинилася під фінансовим тиском і продала власний бренд компонентів трьом інвесторам, серед яких був і тодішній співробітник Rocky Mountain Крейг Поллак (Craig Pollack). Race Face став самостійним брендом, орієнтованим на райдерів.

Race Face (RaceFace)


Незадовго до того, як Race Face відокремився від Rocky, до команди приєднався молодий і відносно невідомий гонщик на ім'я Вейд Сіммонс (Wade Simmons). «Ми випробовували міцність кривошипів, стрибаючи на велосипедах з навантажувальних доків, - згадує Сіммонс. «Хоча всі в компанії їздили на велосипедах, наша робота, як гонщиків, полягала в тому, щоб дійсно розсунути межі можливостей продукту і подивитися, що потрібно, щоб він зламався».

Поки Сіммонс і зростаюча команда місцевих жителів Ванкувера будували Мекку фрірайду на слизькому корінні Північного берега, компанія Race Face створювала продукцію для задоволення потреб цих райдерів, які починали спускатися по дропам і кататися на скіні, які розсували межі того, які покарання можуть витримати рами і компоненти.

Коли Брін почав працювати над новими продуктами, Кріс Таттон взяв на себе продажі. З тих пір зростання Race Face стрімко прискорилося. RaceF ace перетворилася на одного з найбільших постачальників OEM обладнання, для таких як Truvativ. Багато світових виробників велосипедів використовують компоненти Race Face у своїй модельній гаммі.

Продукція Race Face охоплює десять товарних категорій, десять сімейств компонентів і продається в більш ніж 45 країнах світу. Лінію одягу RaceFace носять гонщики, які цінують функціональність та агресивний стиль.

Банкрутство і повернення. Злиття Easton та Race Face
Кріс Тейттон (Chris Tatton) працював з Race Face дуже довго, поки він не став світовим брендом. На початку, коли він був молодий, він інвестував гроші разом зі старими власниками Race Face. Коли настав 2007 рік, у нього виникло багато розбіжностей щодо ведення бізнесу зі своїми партнерами, тому він пішов приблизно у вересні 2008 року. Race Face продовжував працювати без нього і, на жаль, через 18 місяців ледь не збанкрутував.

Коли старий Race Face зачинив свої двері без попередження, його працівники опинилися в скрутному становищі. Але було багато тих, хто пам'ятав золоті роки бренду - і вони не втрачали надії, що зможуть повернути це відчуття. Однією з них була Таттон. «Компанія не була зруйнована, - каже він, - просто змінився спосіб управління нею. Мені зателефонували з компанії, яка виконувала розпорядження конкурсного керуючого, тому що я був вказаний як акціонер старого бізнесу. Банк закрив компанію, і вона пішла на закриті торги, що означало, що вони просто продавали активи компанії - інвентар, стільці, столи, практично все матеріальне, а також патенти, інтелектуальну власність і торгові марки. Було подано близько 13 запечатаних заявок, і моя пропозиція виявилася найкращою».

Таттон повернув Race Face до життя завдяки внескам приватної інвестиційної групи. Вони розуміли коріння. Вони розуміли імідж маленької, незалежної компанії, здатної на великі звершення. І вони розуміли, що Race Face має відданих прихильників у світі гірських велосипедів. 10 травня 2011 року компанія Race Face відродилася.

Після цього Кріс Таттон продовжив свою діяльність протягом 2 років на посаді директора з продажів бренду Easton Cycling, що входив до складу мультиспортивного концерну, до якого також входила компанія BELL. Генеральним директором концерну був Террі Лі, з яким пізніше Таттон вів діалог про розвиток або купівлю бренду Easton Cycling. Террі Лі прийняв рішення на користь другого, після чого Таттон всерйоз задумався про порятунок Race Face.

Кріс Тейттон (Chris Tatton) був пов'язаний зі спортивними брендами все своє професійне життя, і просто не хотів, щоб справа всього життя зникла за одну ніч. У його оточенні є багато чудових людей, і він був упевнений на 100%, що вони могли б врятувати такий крутий продукт, як Race Face. Зрештою, так і сталося, між Easton та Race Face виникла справжня синергія.

Race Face (RaceFace)

Про подальшу стратегію
Easton - не менш відомий бренд у велоспорті з довгою історією. Після більш ніж 20 років існування він може пишатися кількома перемогами на Тур де Франс, чемпіонатах світу та UCI.Об'єднавши дві компанії, Tatton зберіг окремі дизайнерські колекції та дизайн. Бренди співіснуватимуть самостійно: Easton у Каліфорнії, а Race Face у Ванкувері. Однак доречно буде згадати про очікуваний подальший обмін технологічними розробками з боку кожного з брендів.

Сьогодні такі великі гравці, як SRAM і Shimano, якщо хочуть отримати якусь спільноту, можуть легко її купити. Але Race Face, як невелике підприємство, не мало наміру ставати частиною корпорацій і спонсорувати їх, навпаки, вони хотіли співпрацювати на більш широкому рівні. Race Face хотілося б і надалі підтримувати велобайкерів, які вже давно користуються продукцією Race Face. Але у грудні 2014 року, було оголошено, що Fox Factory Holding Corp. купує Race Face Performance Products Ltd. та Easton Cycling, які акціонери бренду Race Face придбали майже дев'ятьма місяцями раніше. Кріс Таттон наразі є президентом спеціальної спортивної групи Fox Factory, до якої входять Race Face та Easton Cycling.

Підтримайте місцевий магазин
«Підтримай місцевий магазин» - одна з головних ідеологій бренду Race Face. Як і раніше, Race Face, відома своєю масштабною спонсорською діяльністю, продовжує підтримувати місцеві магазини та організації, які розвивають велоспорт, проводять різноманітні змагання та облаштовують місця для відпочинку. Важко знайти компанію, більш лояльну до своїх прихильників та шанувальників. Магазин ProBag є офіційним авторизованим дилером Race Face в Україні. Це дозволяє нам запропонувати грамотну консультацію та допомогу у виборі шатунів, велокермо, зірки, педалі, ободи, підсідельні штирі, виноси. ProBag представляє розширені можливості, щоб Вам було легко і просто купити Race Face в Україні: до Ваших послуг: Безвідсоткова Розстрочка - Оплата частинами від Приватбанку та Покупка частинами від Монобанку, Безкоштовна доставка та консультація на професійному рівні. Офіційне партнерство між Race Face та ProBag дозволяє купити шатуни, кермо, зірки, педалі, ободи, підсідельні штирі, виноси Race Face з офіційною гарантією та належної якості.




Ще статті про Race Face

Історія бренду Race Face. Відродження легенди. 2024-09-21 21:42:47

Історія бренду Race Face. Відродження легенди.

Багато хто не знає, що історія канадського бренду Race Face була досить звивистою.

Читати докладніше
Наш асортимент - Купівля частинами (Монобанк) 2020-06-15 23:53:51

Наш асортимент - Купівля частинами (Монобанк)

Клієнти ProBag тепер мають можливість: спочатку купити рюкзак, сумку або валізу

Читати докладніше
WayForPay - платежная система, которой мы доверяем 2019-07-02 11:25:07

WayForPay - платежная система, которой мы доверяем

WayForPay - платіжна система, що захищає при покупці сумок і рюкзаків

Читати докладніше
Наш асортимент в Оплату частинами 2019-02-02 23:54:55

Наш асортимент в Оплату частинами

Що таке "Оплата частинами"? Це сервіс або якщо простіше то це програма

Читати докладніше