Компанія Lorpen легка на підйом: легкою ходою компанія йде стежкою технологічних інновацій у виробництві спортивних шкарпеток у невеликому містечку Піренеях. З тих місць, сходячи пліч-о-пліч зі своїми клієнтами, шкарпетки Lorpen підкорюють найвищі вершини в 60 країнах. Одна нога спирається на інтелект, інша – на творчу уяву, одна – на спеціалізацію та функціональність продукції, інша – на містику праці серед приголомшливої природи.
Lorpen виробник з історією більш ніж 30 років, зі свободою інновацій та максимальною ставкою на якість. У команді компанії фахівці з покликання, альпіністи, лижники, фахівці та експерти в галузі розробки та виробництва одного єдиного товару. Lorpen виготовляємо тільки шкарпетки – і робить це найкраще.
У грамотно виготовлених спортивних гольфах і гетрах тиск має бути градуйованим, тобто ступінь компресії має знижуватися вгору - від кісточки до коліна. Пов'язано це про те, що з подолання сили гравітації крові з нижньої ділянки ноги потрібно більше зусиль, ніж із верхнього.
Звідки з'явилася компресіонка? Важко точно визначити, коли спортивний світ почав божеволіти від компресійного одягу. Але є один цікавий випадок – 2001 року зірка NBA, Аллен Айверсон, заробив 51 очко у грі, напередодні одягнувши компресійний нарукавник на праву руку. Особистий лікар Айверсона сам спорудив той компресійний нарукавник на лікування опухлого, ураженого бурситом ліктя Аллена. До кінця невідомо, наскільки нарукавник вплинув на такий високий результат гри, але інші баскетболісти вирішили мавпи. Потім тенденція поширилася і інші види спорту.
Як і більшість тенденцій, що приходять і відходять по спорту, науці потрібен деякий час, щоб наздогнати практику. Коли компресія стала популярною як потенційний засіб для підвищення працездатності м'язів, було дуже мало опублікованих звітів щодо її ефективності. На сьогоднішній день відомо небагато, але все ж таки.
Компресія означає менше роботи, необхідної стабілізаторам м'язів підтримки балансу.
Покращує кровообіг і ноги здаються легшими.
При тренуваннях на витривалість, особливо інтервальних, знижується ризик розриву ахілла або прогресування.
Скорочує зайві коливання м'язів, тобто осциляцію, сприяючи зниженню витрат енергії.
Допомагає сухожилля контролювати рух ніг, особливо у фазі перенесення кінцівки (фаза «польоту»).
Знижує ударне навантаження на м'язи на 27%.
Затримує лактат у м'язах, тим самим знижуючи його влучення в кров.
Покращує процес оновлення, особливо у людей із низьким пульсом під час відновлення.
Зменшує у метеозалежних людей болючі відчуття в ногах через зміну погоди або магнітних бур.
Зменшує хворобливі відчуття при набряках, венозній недостатності, синдром втомлених ніг.
Які ж відмінності медичної компресії спортивної. Медична компресія має 4 класи в залежності від ступеня максимальної компресії, що вимірюється в мм ртутного стовпа.
1-й клас (компресія 18-22 мм рт.ст.): Спадкова схильність, надмірна вага, тривала робота сидячи або стоячи, підняття ваги; венозна недостатність у початковій стадії, незначне розширення вен.
2-й клас (23-32 мм рт.ст.): варикозна хвороба без трофічних порушень, після операції на венах, профілактика тромбозу та емболії, венозна недостатність під час вагітності.
3-й клас (34-46 мм рт.ст.): варикозна хвороба з трофічними порушеннями, лімфовенозна недостатність, посттравматичний набряк.
4-й клас (49 мм рт.ст.): тромбоз глибоких вен, слоновість нижніх кінцівок.
Компресійні вироби будь-якого класу виписуються флебологами для профілактики та лікування венозної недостатності. Спортивна компресія відповідає 1-му та 2-му класу медичної компресії. Вона не вимагає консультації та рецепту лікаря.
Якщо ви скептик по натурі, і компресія для вас не більш ніж маркетинг, то вас можуть зацікавити наступні практичні поради щодо використання компресійних гетр:
- захист механічний: вони захищають Ваші ноги від подряпин, садів та таких дрібних неприємностей, як отруйний плющ, колючки, гілки чагарників;
- зменшує набряклість: компресійна білизна зменшує набряки, особливо у людей, які проводять багато часу на ногах, а також страждають від низького артеріального тиску (через низький тиск рідина збирається в ногах – звідси набряклість)
- тепло: у дні, коли погода може швидко змінюватися з холодної на теплу, дозволяє надіти вам шорти, а не тайтси;
- Захист від бруду: бруд залишається не на ногах, а на гетрах.
В останні роки компресійний одяг стає все більш популярним серед любителів спорту. Бігуни люблять його за те, що він знижує коливання м'язів під час бігу та забезпечує тонус; Трейлранери особливо цінують його захисну функцію. Любителям потягати залізо у тренажерці він подобається тим, що забезпечує додаткову підтримку стабілізаторів, що важливо під час підйому важкої ваги.
Компресія поновлення. Всім спортсменам відома одна велика істина: «Сильніше стаєш не під час тренування, а під час відпочинку». Відновлююче екіпірування має більш високий ступінь компресії, ніж тренувальна або змагальна, тим самим допомагаючи швидше виводити продукти розпаду та сприяючи активному надходженню поживних речовин у м'язи. Проте її слід використовувати під час занять спортом і змагань, т.к. робочі м'язи неможливо знайти задіяні повною мірою до виконання поставлених їх високих цілей. Тим не менш, якісне оновлення має прямий зв'язок із покращенням спортивної форми у довгостроковій перспективі.
Рекомендації щодо застосування. Хоча максимально рекомендований час перебування в компресійному одязі становить 24 години, виходити на цю тривалість потрібно поступово. Почніть з 2:00 і послідовно збільшуйте час перебування до півгодини. Після тривалого використання також робіть перерву щонайменше доби. Важливо пам'ятати, що якщо ви використовуєте компресію під час змагань та тренувань, то 24 години відраховуються з початку застосування, а не з моменту старту або фінішу активності.
Рекомендації щодо підбору.
Вибираючи компресійні шкарпетки, слід врахувати кілька деталей: - відповідність стандартам: компресія має бути градуйована; - склад тканини: тканина має бути не тільки достатньо тугою, щоб забезпечувати компресійний ефект, а й еластичною; - розміри: щоб визначити розмір гетр, потрібно виміряти коло гомілки та коло ікри. Найкраще робити заміри вранці, відразу після пробудження, на ноги, що відпочили, поки що не збільшилася набряклість. Потім порівняйте показники з таблицею розмірів. Пам'ятайте, шкарпетки повинні стискати м'язи, але не перетискати. Якщо ви відчуваєте дискомфорт, вам потрібний більший розмір. Візерунок: наявність безлічі складних візерунків може залишати відбитки на ваших ногах. Важливо, щоб подібні малюнки не давали неприємних відчуттів. Зверніть увагу на виворот візерунка. Якщо вона гладка, то глибоких слідів на ваших ногах залишатися не повинно.
Шкарпетки Lorpen мають низку істотних переваг перед гольфами: вони довговічніші, оскільки не труться взуття, можуть служити кілька років; вимагають менше прання і, таким чином, не втрачають еластичності; мають скорочений ряд розмірів, що вигідно як продавцю, і покупцю. Продавцю немає потреби тримати широку розмірну сітку. Покупцеві з великим розміром ноги, але зі худим ікроном (або навпаки) важко підібрати компресійні гольфи за розміром. Можна відновлюватися в компресійних гетрах і зняти шкарпетки, щоб дати ногам "дихати".
Шкарпетки від Lorpen з технологією Anatomically Balanced Compression, представлені в колекції Lorpen, забезпечують підтверджену медичними сертифікатами градуйовану компресію від 30 мм. рт.ст. на кісточці до 20 мм рт.ст. на задній частині гомілки.
Шкарпетки Lorpen мають високий вміст лайкри (28%), що дозволяє краще облягати ікри та запобігає утворенню складок. Крім цього, технологія плетіння Lorpen враховує анатомію ніг. Плетіння на задній частині гомілки враховує її опуклість (литкові м'язи) порівняно з плоскою передньою частиною гомілки.
Рекомендації щодо використання та догляду. Одягати компресійні шкарпетки слід суху чисту шкіру. Для зручнішого одягання та продовження терміну експлуатації компресійних гетр, спочатку виверніть їх навиворіт, потім просмикніть нижню частину гетр через кісточку, а далі, вивертаючи лицьову частину назовні, рівномірно розподіліть шкарпетки на литках. Тягнути за верхню частину гетр не рекомендується, оскільки це призведе до погіршення компресійного ефекту.
Рекомендоване делікатне прання спеціальними миючими засобами для спортивної білизни при температурі не вище 30°С. У зваженому стані або гарячій трубі сушити шкарпетки не варто. Розкладіть їх на рівній поверхні та дайте висохнути природним шляхом. При дотриманні всіх правил догляду ваші компресійні шкарпетки прослужать багато років і будуть берегти ваші ноги.